Ücretsiz Gönderim: Reşitpaşa şubemizden 5 km mesafeye kadar veya 5 km’den fazla ise 1.500 TL ve üzeri siparişler için.

1 – TARAFLAR

SATICI
Ünvanı: CE Gurme Restoran Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Adresi: Reşitpaşa Mah. Kongre Cad. No:20/A Sarıyer Istanbul
Telefon: 0 (212) 299 84 84
Vergi Dairesi: Sarıyer
Vergi No: 2030321617
E-Posta: [email protected]

ALICI
Adı-Soyadı:
Adres:
Telefon:
E-Posta:

2- SÖZLEŞMENİN KAPSAM VE KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın mua.com.tr web adresinden, elektronik olarak yapmış olduğu aşağıda nitelikleri ve detaylarıyla belirtilen siparişe ilişkin, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gereğince, tarafların hak ve yükümlülüklerini içermektedir.

3- SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMETİN NİTELİKLERİ VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

ÜRÜNLER: Çikolata, Dondurma, Dondurmalı Pasta, Ezmeler vb. gıda ürünleri.

4 – TESLİMAT ŞEKLİ VE ADRESİ

Teslimat Adresi:
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi:
Kargo Bedeli:

İşbu sözleşme, ALICI’nın satın almış olduğu ürünlerin, SATICI tarafından ALICI’nın e-posta adresine teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. ALICI’nın satın almış olduğu ürünler, ALICI’nın sipariş formunda vermiş olduğu, bu sözleşmede yer alan sipariş bilgilerinde yer alan e-posta adresine teslim edilecektir. SATICI ürünü e-posta adresine gönderdiğinde teslimatını tam ve eksiksiz yerine getirmiş olarak kabul edilecektir.

5 – CAYMA HAKKI

İşbu sözleşme kapsamında mesafeli satışı yapılan ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler ve ALICI’ya teslim edilmesinin ardından iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan, ürünlere ilişkin olduğundan, cayma hakkı kullanımı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. maddesinde düzenlendiği üzere mümkün değildir.

ALICI aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz.

Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

 1. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
 2. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
 3. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
 4. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

6 – GENEL HÜKÜMLER

  1. ALICI, mua.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
  2. Sözleşmeye konu olan ürün / ürünler, sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir.
  3. SATICI, sözleşme konusu ürünleri sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak teslim edilmesinden sorumludur.
  4. Herhangi bir nedenle, ALICI tarafından sözleşmeye konu olan Mal ve Hizmet bedellerinin ödenmemesi durumunda veya yapılan ödemenin banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, Satıcı Mal / Hizmet’in teslim sorumluluğundan kurtulmuş kabul edilir.

7 – UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki anlaşmazlıklarda İstanbul Tüketici Mahkemeleri yetkili olacaktır.

Sipariş işlemi tamamlandığında, işbu sözleşmeye ilişkin tüm maddeler TÜKETİCİ tarafından okunup, kabul edilmiş sayılır.

SATICI: CE Gurme Restoran Sanayi ve Ticaret A.Ş.
ALICI:
TARİH: