18.00'e kadar verilen tüm siparişleri gün içerisinde teslim ediyoruz.

MUÀ’ya hoş geldiniz. Sizi nasıl mutlu edebiliriz?

Manifesto

Burası mahallenizin İtalyan dondurmacısı.

10 yıl önce Floransalı dondurma ustalarının geleneğini İstanbul’a taşımak, gerçek İtalyan dondurmasını İstanbullularla tanıştırmak için çıktık yola. Kaybolmuş mahalle kültürümüzü biraz olsun canlandırmak ve bulunduğumuz her mahalleye, o mahallenin ruhuna uygun bir ortamda her gün taze, sağlıklı ve en kaliteli dondurmayı sunmaktı hedefimiz.

Yeniköy’de küçük bir dükkanla başladığımız bu yolculuk, bugün bizi İstanbul’un dört bir yanında bulunduğu mahalleye ve çevresine mutluluk taşıyan bir İtalyan dondurmacısı haline getirdi.

Bu başarıda MUÀ ailesinin her bir ferdi kadar; dondurmalarımızı beğenip eşine dostuna tavsiye eden mahalle sakinlerimizin, mahallesinde yoksa bile methimizi duyup uzaklardan sipariş verenlerin, sosyal medyada lezzetlerimize iltifat edenlerin payı çok büyük. Onlar MUÀ kültürünün en değerli temsilcileri bizim için…

Bulunduğu mahalleye ait lezzet esintileri taşımasaydı dükkanlarımız, MUÀ’da tanışıp mutluluğa yelken açanların hikayelerini duyabilir miydik? Hiç sanmıyoruz.

Kalitede bu istikrarı korumak ve benzersiz MUÀ lezzetini sürdürülebilir kılmak kolay değil elbette. Hele hele söz konusu olan 3-4 gün dayanan Sorbe dondurmaysa…
Bir yandan sürekli tazelerken dondurmalarımızı, bir yandan da yeni keşifler peşinde koşuyoruz. Zamanın ruhunu yakalamak için evrensel olanla yerel olanı artizanca harmanlıyoruz. Antep Fıstığı Sorbe’mizden denerseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlarsınız.

Her gün ilk günkü heyecanla başlıyor dondurma maceramız. Ve ne kadar büyük çaba ve incelik gerektirse de en taze dondurmaları sunmak, dükkanlarımıza uğrayanların yüzünde gördüğümüz o tatlı mutluluk, inanın her şeye değer… Yolunuz bir gün MUÀ’ya düşerse, çekinmeden girin, sizi birbirinden nefis lezzetlerimizle tanıştırmak isteriz. Dudağınıza değdiği anda bir öpücükle uyanan güzelin hikayesini hatırlayacağınızdan eminiz.

Vizyon

Türkiye’nin en sevilen ve en çok tavsiye edilen artizanal dondurmacısı olarak dünya çapında bir bilinirliğe sahip olmak.

Misyon

MUÀ gastronomik bir kültür oluşturarak evrenselle yerel olanı harmanlamayı hedefler. Bu bireylerin sağlığına dikkat eden, kaliteden asla taviz vermeyen, her zaman en iyisini hedefleyen ve adil ticaret ile yerel üreticiyi desteklemeyi temel alan bir kültürdür.

Adil Ticaret

MUÀ, ülkemizdeki üreticilere yardım etmeyi ve sürdürülebilirliği teşvik etmeyi amaçlamakta, üretimini de bu yönde yapmaya devam etmektedir.